fbpx
to1 to2 to3

Praktyczny kurs cybersamoobrony

Poniżej prezentujemy zintegrowaną ofertę w zakresie cybersamoobrony.

Przedstawiona oferta jest propozycją programu – można wybrać tylko część zagadnień.

Dedykowane szkolenia możemy przygotować i poprowadzić w uzgodnionym czasie i zakresie.

  • Skuteczne (i darmowe) sposoby zabezpieczania najbardziej wartościowych lub wrażliwych informacji (w komputerze, tablecie, smartfonie).
  • Proste, skuteczne, darmowe metody i techniki wykrywania inwigilacji (podsłuchu pomieszczenia, smartfona, komputera).
  • Bezpieczne korzystanie z internetu (jak nie dać się okraść z pieniędzy i/lub informacji oraz jak korzystać anonimowo i bezpiecznie ze stron internetowych).
  • Instruktaż w zakresie bezpiecznych (anonimowych), a jednocześnie darmowych kanałów komunikacji (anonimowe przeglądanie internetu, szyfrowane komunikatory, maile, ukrywanie informacji w „niewinnie” wyglądających dokumentach i plikach).
  • Zapoznamy Cię (ku przestrodze!) z kilkoma najpotężniejszymi narzędziami hakerskimi i pokażemy działanie urządzeń inwigilacyjnych.

Kurs jest szczególnie przydatny, jeśli pracujesz zdalnie z użyciem swojego domowego łącza internetowego.

Jak prowadzimy zajęcia?

Wykorzystujemy niepubliczny (dedykowany dla Zamawiającego) stream na Youtube – połączony z czatem na żywo (podajemy Ci link, w który musisz kliknąć.. et voila!). Widzisz i słyszysz prowadzących oraz prezentowane przez nich materiały multimedialne, a także widzisz ekrany ich komputerów lub smartfonów. Prowadzący wykorzystują Skype do komunikacji indywidualnej lub w małych grupach. Jest to niezbędne wówczas, gdy otrzymujesz szczegółowe instrukcje prywatne (możesz udostępnić instruktorowi widok pulpitu Twojego komputera).

Ponadto, jeśli wyrazisz taką chęć, prowadzący może skonfigurować wybrane usługi zdalnie u Ciebie na komputerze za pomocą programu TeamViewer. Do przeprowadzonych zajęć zawsze możesz wrócić – materiał będzie dla Ciebie dostępny. Formuła zajęć wdrożona i sprawdzona została między innymi w Uniwersytecie Warszawskim.

Nasi prowadzący to oficerowie rezerwy służb specjalnych, akademiccy specjaliści w zakresie wywiadu jawnoźródłowego/inforbrokeringu/dezinformacji, informatycy śledczy i internetowi detektywi.

Zajęcia prowadzone są dla początkujących i/lub średniozaawansowanych. Mają one charakter warsztatowy (praktyczny). W zajęciach zawsze uczestnicy co najmniej dwóch instruktorów dlatego możemy instruować Słuchaczy na bieżąco, zajmować się poszczególnymi przypadkami.

Typowy webinar (na wybrany temat) trwa ok. trzech godzin zegarowych (plus przerwa).

Co musisz umieć?

  • podstawy obsługi komputera (jednak im więcej już umiesz, tym więcej będziemy mogli Ci przekazać)
  • nie bać się zadawać pytań :o)

Czego potrzebujesz na zajęcia?

  • laptopa/desktopa/smartfona lub tabletu i pendrive (8GB)
  • dostępu do internetu konta w serwisach: YoyTube, Skype zainstalowanego Skype oraz TeamViewera (fakultatywnie – dla zainteresowanych pomocą zdalną instruktora)
Chcesz wiedzieć więcej - zapytaj.

Adres

ul. Erazma Ciołka 13 lok 114
01-445 Warszawa

facebookLI

Telefon

+48 517 278 168


TYT