fbpx
to1 to2 to3
piątek, 31 lipiec 2020 14:37

Randka w ciemno

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hmmmm…… zawsze mówiłem, że jak randkować to w realu…. Same korzyści:

1. Nie ma rozczarowania przy spotkaniu….

2. Można bez trudu umówić się i rozpoznać na kawce…….

3. Nie ma zagrożenia, że nasze zdjęcia z serwisów randkowych będą krążyły po internecie, lub trafią bezpośrednio przed niepowołane oczy, a taki los może spotkać użytkowników portalu randkowego OKCupida.

Luki w witrynie internetowej oraz aplikacji pozwalały potencjalnym hakerom na dostęp do pełnych danych profilowych użytkownika, w tym do prywatnych wiadomości, adresów czy wypełnionych ankiet. Odkryte przez badaczy cyberbezpieczeństwa podatności OKCupida umożliwiały hakerom m.in. podszywanie się pod użytkowników i wysyłanie wiadomości do innych w celu dalszego rozprzestrzeniania złośliwych działań.

Jak ujawnili eksperci Check Point, hakerzy mieli możliwość zaatakowania internautów przez wygenerowanie złośliwego linka zawierającego wirusa inicjującego atak i wysłanie go bezpośrednio do użytkownika lub opublikowanie na forum publicznym. Po otworzeniu odnośnika przez ofiarę, aktywowany zostałby złośliwy kod, umożliwiający hakerowi dostęp do konta użytkownika.

"Nasze badanie nad OKCupid, jednej z najpopularniejszych platform randkowych, skłania nas do postawienia poważnego pytania dotyczącego bezpieczeństwa wszystkich aplikacji i witryn randkowych. Udowodniliśmy, że haker może uzyskać dostęp do prywatnych danych, wiadomości i zdjęć użytkowników" – powiedział Oded Vananu, szef dział badania podatności produktów w Check Point.

Serwis OKCupid poinformował, że w ciągu 48 godzin od otrzymania zgłoszenia naprawił wskazane luki bezpieczeństwa zarówno w swojej aplikacji mobilnej, jak i witrynie. Firma zapewniła również, że żaden z użytkowników platformy nie ucierpiał w wyniku ujawnionych podatności.

OKCupid uruchomiony został w 2004 r. i jest dzisiaj, obok Badoo i Tindera, jednym z najbardziej popularnych bezpłatnych portali randkowych na świecie. Platforma posiada ponad 50 mln użytkowników w 110 krajach. W czasie pandemii COVID-19 serwis odnotował ok. 20 proc. wzrost liczby rozmów między użytkownikami.

Źródło:

https://www.cyberdefence24.pl/randkowales-online-hakerzy-mogli-przejac-twoje-dane

Czytany 32839 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2020 21:13
Sekkura

Prowadzimy działania zarówno na terenie kraju, jak i całego świata. Stale poszerzamy zakres stosowanych przez nas technik, poszukując najnowocześniejszych i dyskretnych metod działania. Zaufanie Klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego każdą z powierzonych nam spraw traktujemy indywidualnie, angażując wszystkie środki niezbędne do skutecznej realizacji zlecenia. Efektem wykonywanych przez nas zadań jest rzetelny raport z prowadzonych działań. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą Państwu osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i pozycję na rynku. 

Więcej w tej kategorii: « Baryzylijskie tango :)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Adres

ul. Erazma Ciołka 13 lok 114
01-445 Warszawa

facebookLI

Telefon

+48 517 278 168


TYT